Kilkuset biegaczy wystartowało w 25. Ostródzkim Biegu Ulicznym

2015-05-03 08:54:17(ost. akt: 2015-05-03 09:20:35)
W biegach wystartowało kilkuset biegaczy w różnych kategoriach wiekowych

Biegacze z Ukrainy wygrali bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka podczas 25. biegów ulicznych, które rozegrane zostały w Ostródzie. W kilku biegach na różnych dystansach wystartowało kilkuset amatorów biegania.
Niektórzy przewracali się na bieżni, inni gubili but wbiegając na stadion. Nic to jednak dla ambitnych sportowców, bowiem mimo trudności wstawali i docierali do mety.

W tym roku biegi uliczne wymyślone przez Czesława Najmowicz, który kiedyś biegał maratony, a teraz jest burmistrzem Ostródy, obchodziły jubileusz 25-lecia powstania. Do tegorocznych zmagań na trasach w okolicy stadionu miejskiego przy ul. Wyszyńskiego stanęło kilkuset biegaczy. Jak co roku największe emocje towarzyszyły rywalizacji najmłodszych, podczas których chyba najbardziej zmęczeni w okolicę mety dobiegali ich rodzice.

Jednak głównym był bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 5000 metrów, w którym wystartowało kilkudziesięciu zawodników. W rywalizacji mężczyzn od startu do mety prowadził Paweł Olinyk z Ukrainy, który pięciokilometrowy dystans pokonał w czasie poniżej 15 minut (14,50). Drugi na metę przybiegł Dawid Worobiec (15,14), a trzeci był Paweł Piotroschke (15,43). Wśród pięć kilometrów najszybciej (17,37) przebiegła Ukrainka Swietłana Olinyk, kolejna linię mety pokonała Magdalena Mielik, a na 3. pozycji do mety dotarła Dorota Pawłowska.

Wszystkie wyniki i fotoreportaż z 25. Biegu Ulicznego w piątkowej "Gazecie Ostródzkiej".