Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Sprawdź ile wiesz. Konkurs wiedzy o Ostródzie

2015-04-20 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-20 18:35:12)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie przygotowała dla mieszkańców bardzo nietypowy konkurs. Będzie w nim trzeba troszkę się nachodzić po mieście, trochę poczytać, poszukać i pogłówkować.


— Jest przygotowany zestaw specjalnych szesnastu pytań, które można odebrać w naszej bibliotece (w zamku przyt. red.) — mówi Anna Głowińska, kierownik zamkowej biblioteki. — Wystarczy na nie odpowiedzieć i kartkę wrzucić do urny, która stoi w bibliotece.


Pytania są związane między innymi z historią Ostródy, z jej pomnikami i patronami ulic. Będzie trzeba też pójść i poszukać kilku tablic okolicznościowych, o których istnieniu nie wszyscy mieszkańcy mogą wiedzieć.

Czasu jest sporo, bo rozstrzygniecie konkursu odbędzie się w maju. Pomocne w odpowiedziach na niektóre pytania będzie ostródzkie Centrum Informacji Turystycznej, które jest współorganizatorem konkursu. Zapraszamy do zabawy.
 migi


Szczegóły można znaleźć także na:
www.muzeumwostrodzie.pl
www.ck.ostroda.pl/biblioteka
www.mazury-zachodnie.pl
Czytaj e-wydanie

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages