Siatkarze SMS Ostróda w półfinale mistrzostw Polski młodzików

2015-03-25 08:54:49(ost. akt: 2015-03-25 09:11:18)
W ostródzkiej ekipie radość była wielka po wywalczeniu awansu

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Tego jeszcze w historii ostródzkiego SMS nie było. Siatkarze walczący o mistrzostwo Polski w kategorii młodzików zagrają w turnieju półfinałowym. Wszystko dzięki temu, że podczas ćwierćfinału w Warszawie podopieczni Jakuba Michalaka zajęli 2. miejsce.
Młodzicy SMS Ostróda podczas ćwierćfinałowego turnieju w Warszawie nie tracili czasu. Wszystkie swoje pojedynki rozstrzygali na dystansie dwóch setów. Na dobry początek stołecznego ćwierćfinału siatkarze prowadzeni przez Jakuba Michalaka zmierzyli się z rówieśnikami ze Starogardu Gdańskiego. Od pierwszej piłki warunki na parkiecie dyktowali ostródzianie, którzy w pierwszym secie prowadzili 17:8 i pewnie dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka. Podobnie było w drugim secie i SMS wygrał 2:0. Jeszcze szybsze zwycięstwo ostródzianie odnieśli w drugim spotkaniu, pokonując w dwóch setach młodzików z Grudziądza.

Ostródzki SMS zajął 1. miejsce w grupie i w następnym spotkaniu zmierzył się ze starymi znajomymi z ligi wojewódzkiej AZS UWM Olsztyn. Jak we wcześniejszych meczach tych drużyn ostródzianie pewnie wygrali 2:0. Po pokonaniu olsztynian SMS miał już zapewniony występ w półfinale MP. Na koniec pobytu w Warszawie siatkarze Jakuba Michalaka zmierzyli się gospodarzami turnieju. MOS Wola Warszawa pokonał drużynę z Ostródy 2:0.

Ostródzki SMS jest jedynym z Warmii i Mazur w tej kategorii wiekowej, który zagra w fazie półfinałowej MP.