Kacper Petaś był w czwórce 3. Grand Prix kadetów

2015-03-24 09:45:08(ost. akt: 2015-03-24 09:47:44)
Kacper Petaś był o krok od finału 3. Grand Prix kadetów

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Łaziska Górne były gospodarzem 3. turnieju Grand Prix Polski kadetów. Bardzo dobrze w tych zawodach spisał się zawodnik Ostródzianki Ostróda Kacper Petaś, który rywalizację zakończył w przedziale miejsc 3-4.
Zawodnik z Ostródy nie pojechał do Łazisk w roli faworyta, ponieważ rozstawiony był dopiero z numerem 8. Taki ranking powodował, że w ćwierćfinale turnieju trafiał na faworyta 3. GP kadetów, rozstawionego z nr 1 Szymona Kulczyckiego (Gorzovia Gorzów Wielkopolski). I tak też się stało. We wszystkich wcześniejszych dotychczasowych pojedynkach tych zawodników górą był gorzowianin.

Jednak każda passa ma swój kres i wreszcie Petaś po dramatycznym boju znalazł sposób na pokonanie lidera rankingu. Podopieczny Tomasza Sposoba bój o półfinał rozpoczął od wygranej w pierwszym secie. Następnie przegrywał 1:2, i 2:3. Jednak w kolejnych partiach wygrał. Jednak ostatni set miał dramatyczny przebieg, wpierw wysoko przegrywał ostródzianin, później wyrównał i miał dwie piłki meczowe, nie skończył, ale spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnął na przewagi. Wygrał 4:3 (9, -8, -8, 7, -6, 7, 12).

I chyba radość z wejścia do najlepszej czwórki mocno zdekoncentrowała Petasia, który w kolejnym pojedynku przegrał 2:4 (-7, 10, 11, -9, -5, 9) z późniejszym zwycięzcą turnieju Arturem Grelą (Naprzód Borucin).