Na Dworcu rusza Stacja Filozofia

2015-03-17 20:32:25(ost. akt: 2015-03-17 21:31:00)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Inicjatyw Mozliwych RzeczJasna

Stowarzyszenie Inicjatyw Mozliwych RzeczJasna zaprasza już w najbliższa sobotę, 21 marca o godz. 17:00, na pierwsze z cyklu spotkanie z filozofią.
Czytaj e-wydanie Otwieramy cykl spotkań z filozofią i naukami społecznymi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Dworzec RzeczJasna w każdą trzecią sobotę miesiąca.

Prowadzący Adam Opara – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Student 3 roku filozofii oraz fizyki technicznej na Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzi drużynę harcerską w Ostródzie oraz koło filozoficzne w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Jego specjalizacją jest historią nauki i systemów myślenia.
Agnieszka Karłowicz - absolwentka XX Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego Stowarzyszenie Szkoła Liderów), animatorka i pedagog.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 marca o godz. 17:00. Poświęcimy je pojęciu "wolności". Czy wolność rzeczywiście znajduje się na piedestale, o tym co rozumiemy gdy o niej mówimy i czy rzeczywiście powinniśmy do niej dążyć za wszelką cenę. Zastanowimy się skąd ta rozpaczliwa obrona wolności i czy jest ona w ogóle możliwa.

W planach mamy także spotkania z zaproszonym gośćmi, autorytetami akademickimi w dziedzinie filozofii i socjologii m.in.:
dr Rafał Krenz Collegium Civitas - filozof i ekonomista, pedagog i trener, ekspert z zakresu ekonomii społecznej i bezpieczeństwa ekonomicznego państwa, Dyrektor Centrum Badań Społeczności i Polityk Lokalnych Collegium Civitas i Centrum CAL. Doktor Instytutu Studiów Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, sekretarz redakcji kwartalnika „Animacja Życia Publicznego. Analizy i rekomendacje“ oraz rocznika naukowego „Zoon Politikon“.

dr Wiesław Skrobot UAM w Poznaniu, Politechnika Warszawska - archeolog i muzealnik (UMK Toruń 1987, Uniwersytet Warszawski 1996), z zamiłowania regionalista, miłośnik historii i kultury zachodniego pogranicza dawnych Prus Wschodnich. Doktorat z fenomenologii przestrzeni (UMK Toruń 2007). W latach 2000-2003 stypendysta programu Europa Fellows na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Nauczyciel akademicki (UAM Poznań, Politechnika Warszawska), współpracownik Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach.

dr Artur Szutt Instytut Filozofii Uniwersytetu Gdańskiego.- Pracuje w Zakładzie Etyki i Filozofii Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. W zakres jego zainteresowań wchodzą głównie zagadnienia związane z tematyką obywatelstwa, wielokulturowości, liberalizmu, personalizmu i refleksyjnej równowagi.


Zapraszamy do wspólnej dyskusji

Dworzec RzeczJasna
budynek dworca PKP, wejście z holu głównego
sobota, 21 marca, godz. 17:00

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: RzeczJasna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5