Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pijany i naćpany chciał prowadzić mszę, wulgaryzmami potraktował proboszcza

2015-03-05 17:00:00 (ost. akt: 2015-03-05 17:42:24)
Do zdarzenia doszło w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie

Do zdarzenia doszło w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie

Autor zdjęcia: ih

Do niecodziennego incydentu doszło w środę (4.03) w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie. Pijany 30-latek wszedł do prezbiterium i zakłócał prowadzenie mszy. Nie pomogły prośby proboszcza. Musiała interweniować policja.

Pijany Michał J. pojawił się w kościele tuż przed rozpoczęciem popołudniowej Mszy św. Wszedł do prezbiterium i położył się na podłodze. Wymachiwał rękoma, cały czas wykrzykując przekleństwa, uderzał też rękoma w ołtarz i stół liturgiczny.

Proboszcz parafii podszedł do niego i próbował nakłonić mężczyznę do opuszczenia kościoła. 30-latek nie reagował jednak na prośby, krzyczał że "jest u siebie", że "to jest jego dom i weźmie sobie co będzie chciał", wszystkiemu towarzyszyły wulgaryzmy. Proboszcz nie dając sobie rady z agresywnym mężczyzną zadzwonił po policję.


— 30-latek nie reagował na prośby kapłana, by opuścił kościół, gdyż przeszkadza modlącym się i swoim zachowaniem obraża ich uczucia religijne. Policjanci wyprowadzili mężczyznę z kościoła i przewieźli do policyjnego aresztu — informuje podkom. Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji. 


Michał J. był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu. Prawdopodobnie był też pod wpływem narkotyków. Znaleziono przy nim woreczek z niewielką ilością marihuany. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwieje policjanci przesłuchają go i zdecydują o postawieniu zarzutów.

Za obrazę uczuć religijnych grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. alleluja #1684007 | 46.230.*.* 7 mar 2015 20:39

  klecha powinien dziękować Bogu, że ten idiota zajarał trawę, bo na pewno stłumiła w nim agresję. Gdyby tam wpadł tylko po wódce, to klecha byłby teraz na obdukcji

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ksiadz #1683063 | 188.176.*.* 6 mar 2015 18:27

  Podstawa to doic szmal od ciemniakow i ruchac w dupe ich dzieci, tzw. powolanie. Amen.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. spóldzielca #1683050 | 89.228.*.* 6 mar 2015 18:08

  o 5 latach zakończył się proces byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej „Domator” w Olsztynie. Prokuratura postawiła Teresie R-M. kilkanaście zarzutów, między innymi fałszowania księgowości spółdzielni, przywłaszczania pieniędzy ze spółdzielczej kasy i przerabiania dokumentów. Teresę R.-M. olsztyński sąd rejonowy skazał na karę 1,5 roku więzienia a jej wykonanie zawiesił na 3 lata. Wyrok odczytał sędzia Krzysztof Bieńkowski. Z 12 zarzutów przedstawionych Teresie R.-M. sąd uznał ją winną popełnienia 8. Teresa R.-M. ma także zapłacić 5 tysięcy złotych grzywny i oddać spółdzielni 8 tysięcy złotych. Dodatkowo sąd zakazał kobiecie zajmowania kierowniczych stanowisk w spółdzielniach mieszkaniowych przez kolejne 6 lat. Wymierzony wyrok jest łagodniejszy niż chciał prokurator, który w mowie końcowej wniósł o skazanie byłej prezes na 2 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Teresa R.-M. przez kilka lat kierowała spółdzielnią mieszkaniową „Domator” w Olsztynie. Stanowisko prezesa objęła po tym jak ujawniła, że poprzednie władze spółdzielni prowadziły w Olsztynie dom publiczny. Obecnie olsztyńska spółdzielnia „Domator” jest w stanie upadłości. Teresa R.-M. nie pojawiła się w sądzie na ogłoszeniu wyroku, który nie jest prawomocny. (pap/gol/tek/bsc) Przeczytaj cały tekst: Poparzony w cukierni 5-latek już po przeszczepie - Olsztyn http://olsztyn.wm.pl/252113,Poparzony-w- cukierni-5-latek-juz-po-przeszczepie.htm l#ixzz3Tcsrd5pP

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. the allah #1682590 | 89.228.*.* 6 mar 2015 10:06

  Szatan go opętał .Trzeba przeprowadic egzorcyzmy .Pała na goła dupe wystarczy gnojowi

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Katechetka #1682324 | 88.156.*.* 5 mar 2015 22:20

  Klecha ujarany :)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (27)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages