Niespodzianki w Bytomiu nie było, ostródzianie przegrali

2015-02-25 09:10:45(ost. akt: 2015-02-25 09:50:29)
W Bytomiu Karol Szarmach w trzech setach przegrał z Tomasem Konecnym

Krótko trwał mecz 15. kolejki Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych w Bytomiu między Carbo Koks Polonią a Morlinami Ostróda. Ostródzianie po raz czwarty w rundzie rewanżowej przegrali 0:3. Zespół z Ostródy zamyka tabelę grupy mistrzowskiej.
W Bytomiu ostródzianie podtrzymali fatalną passę w rundzie rewanżowej sezonu 2014/2015 i czwarty z kolei mecz przegrali w stosunku 0:3. Ale na pocieszenie pingpongistom z Ostródy pozostał fakt, że po dwumeczu z Carbo Koks Polonią Bytom mają lepszy stosunek setów. Oba zespoły wcześniej spotkały się na inaugurację sezonu i w Ostródzie bytomianie przegrali 0:3, ale zdobyli tylko jednego seta.

Na początek wtorkowego meczu spotkali się Czech Tomas Konceny z Karolem Szarmachem. Pierwsza gra niedługo potrwała, bo już po trzech setach z wygranej cieszył się zawodnik z Bytomia. Optymistycznie dla Morlin zaczął się drugi pojedynek między Radkiem Mrkvicką a Pawłem Platonowem. "Plati" wygrał pierwszego seta. Później jeden i drugi na zmianę cieszyli się z wygranych partii, ale po piątej, decydującej w lepszym humorze od stołu odszedł Mrkvicka. Na koniec debiutujący w Superlidze Tomasz Tomaszuk w trzech setach przegrał z byłym reprezentantem Polski Jakubem Kosowskim.

• Carbo Koks Polonia Bytom - Morliny Ostróda 3:0

Tomas Konecny - Karol Szarmach 3:0 (8, 7, 5)
Radek Mrkvicka - Paweł Platonow 3:2 (-9, 7, 12, -8, 2)
Jakub Kosowski - Tomasz Tomaszuk 3:0 (6, 7, 5)