Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Nie zadzieraj z diabłem…

2015-01-13 14:32:55 (ost. akt: 2015-01-13 14:38:40)

8 stycznia 2015 roku uczniowie „Bażyniaka” gościli ostródzkich gimnazjalistów. Przybyli do nas uczniowie klas III Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum Salezjańskiego w Ostródzie.

Licealiści pokazali swoim kolegom i koleżankom z gimnazjum, jak spędzają wolny czas w liceum , jak bawiąc, uczą się jednocześnie.
Uczniowie Bażyniaka „bawią się w teatr”, próbują swoich sił aktorskich i pod czujnym okiem pani profesor Iwony Podgórskiej wystawili przedstawienie inspirowane sztuką Jana Drdy pt. "Igraszki z diabłem". Opowiada ono o dzielnym weteranie wojennym, Marcinie Kabacie, nieustraszonym wojaku, który postanawia uratować z piekła dusze dwóch młodych dziewcząt, mamionych obietnicą idealnego męża...
Sztuka miała swoją premierę 11.12.2014r. na uroczystej wigilii i spotkała się z powszechnym uznaniem. Komentowane były nie tylko umiejętności aktorskie, ale również scenografia.

W tym miejscu należy wspomnieć o tych, bez których przedstawienie nie miałoby miejsca, a mianowicie o grupie teatralnej.
W rolę Marcina Kabata brawurowo wcielił się Piotr Stachyra. Nikt tak stylowo jak on nie potrafi ratować dam z opresji. Owymi damami były natomiast Gabriela Krysiak (Jej Wysokość Królewna Disperanda) i Monika Mutrynowska (Kasia, służąca Jej Wysokości i osóbka, która porozstawiała wszystkich piekielników po kątach). Scholastyka, żyjącego trzydzieści lat o wodzie i pasikonikach zagrał Kamil Pawłowski. Idealnym Lucjuszem okazała się natomiast Viktoria Falencik. Grono piekielne to Adrian Mazurek (Belial, zatwardziały konserwatysta), Jakub Wiśniewski (Belzebub, Władca Piekieł, bijcie pokłony przed majestatem) , Jakub Szymkowicz (Solfernus, założyciel Piekielnej Akademii), Tymoteusz Kotuszewski, Jakub Jeżewski i Aleksandra Zdanowicz (Omnimor, Karborund i Alpuch, którzy w przerwie między drzemkami lubią zagrać w mariasza). Aniołami pilnującymi sprawiedliwości zostali Dominik Nowakowski i Aleksandra Klimaszewska.
Wspaniałe dekoracje przygotował cały zespół, a muzykę skomponowała Klaudia Buchalska.

Ten występ był naprawdę wspaniałym doświadczeniem, dziękujemy za możliwość wystawienia sztuki – może zachęcimy Was do nauki w naszym liceum. Wam drodzy gimnazjaliści życzymy podobnych doznań pamiętajcie, nigdy nie podpisujcie niczego własną krwią.
Ola Zdanowicz
Dominika Tomczak

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na ostroda.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

Olsztyńska24 Platforma Dziennikarstwa Obywatelskiego – Artykuły Internautów

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages