Lider poza zasięgiem pingpongistów Morlin Ostróda

2014-12-03 08:48:05(ost. akt: 2014-12-03 09:00:36)
Najwięcej emocji było w pierwszym pojedynku między Wong Chun Tingiem a Bartoszem Suchem

Niespełna 90 minut trwał mecz 9. kolejki Wschodzący Białystok Superligi tenisistów stołowych w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Olimpia-Unia Grudziądz tylko tyle czasu potrzebowała na pokonanie Morlin Ostróda.
Spotkanie w Ostródzie zapowiadane było jak hit 9. kolejki, ponieważ naprzeciw się stanęły zespoły zajmujące 1. i 3. miejsce w ligowej tabeli. Mecz jednak przebiegł pod dyktando dream teamu z Grudziądza. Emocje tak naprawdę były tylko w pierwszej grze, w której zmierzyli się Wong Chun Ting z Bartoszem Suchem. Ostródzianin wygrał pierwszego i trzeciego seta, miał też na to szansę w czwarty, ale zmarnował szansę. Doświadczony Such wyciągnął wnioski z wcześniejszych partii i w decydującym secie wypunktował reprezentanta Hongkongu.

Porażka Wonga ustawiła losy meczu. W kolejnych grach Karol Szarmach i Paweł Platonow przegrali po 0:3, Olimpia-Unia wygrała 3:0 i pozostała liderem Wschodzący Białystok Superligi.

• Morliny Ostróda — Olimpia-Unia Grudziądz 0:3

Wong Chun Ting — Bartosz Such 2:3 (6, -7, 7, -10, -8), Karol Szarmach — Kaii Yoshida 0:3 (-8, -6, -8), Paweł Platonow — Wang Yang 0:3 (-8, -5, -5)