Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Hit kolejki w Ostródzie, Morliny zagrają z liderem

2014-12-02 08:58:46 (ost. akt: 2014-12-02 09:24:00)
W meczu 9. kolejki Wschodzący Białystok Superligi ostródzian czeka trudne zadanie

W meczu 9. kolejki Wschodzący Białystok Superligi ostródzian czeka trudne zadanie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Szlagierowo zapowiada się wtorkowy mecz (2 grudnia) 9. kolejki Wschodzący Białystok Superligi w Ostródzie. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zajmujący 3. miejsce zespół Morlin podejmie liderującą Olimpię-Unię Grudziądz. Faworytami są goście, ale niespodzianka w postaci wygranej ostródzian jest mile widziana.

Dzisiejsi rywale ostródzian na sezon 2014/2015, jak na polskie warunki, zmontowali prawdziwy dream team. O sile Olimpii-Unii, która występuje też w rozgrywkach Ligi Mistrzów, stanowi dwóch zawodników pochodzenia chińskiego — Japończyk Kaii Yoshida i Słowak Wang Yang. Ten azjatycki duet na meczu w Ostródzie uzupełni zapewne były indywidualny mistrz Polski Bartosz Such. Dwaj pierwsi będą zapewne najtrudniejszą przeszkodą do pokonania dla pingpongistów Morlin. Japończyk jeszcze podczas szkolenia w Chinach był trenowany w tzw. szkole kopii mistrzów, gdzie uczył się stylu gry na wzór Koreańczyka Ryu Sengmina. To grający ofensywnie stylem piórkowym zawodnik z pierwszej 50. światowego rankingu. Trudny do pokonania może się też okazać Słowak Wang, grający defensywnie, ale wykorzystujący do gry okładzinę z krótkimi czopami, więc to może być największą trudnością dla gospodarzy. Zawsze groźny jest też reprezentant Polski.

Jednak mimo wielkiego potencjału kadrowego zespół z Grudziądza nie jest poza zasięgiem rywali. Już raz w tym sezonie przegrał, a dokonali tego pingpongiści z Jarosławia, którzy w Grudziądzu wygrali 3:2.

Tymczasem w obozie ostródzkim przed meczem z liderem Superligi pełna mobilizacja. W niepamięć poszła już ostatnia, niespodziewana porażka z Bydgoszczy. Teraz główny temat to pojedynek na szczycie z Olimpią-Unią. Co prawda ostatnie niskie temperatury trochę wpłynęły na zdrowie niektórych, bo przez weekend z przeziębieniem zmagał się Paweł Platonow. Ale już wczoraj było zdecydowanie lepiej. — Ból gardła, który dokuczał w sobotę i niedzielę już przeszedł, jeszcze lekki katar, ale to już nie przeszkodzi w grze — mówił dzień przed meczem Białorusin.

Na poniedziałkowym treningu dobrze prezentował się Wong Chun Ting. Reprezentant Hongkongu zapewne będzie chciał się zrehabilitować po dwóch ostatnich porażkach w Bydgoszczy. Być może pozytywnie zaskoczy trzeci z ostródzian Karol Szarmach.

— Jesteśmy świadomi jaką siłą dysponuje rywal i podchodzimy z szacunkiem do przeciwnika — mówi trener ostródzian Tomasz Krzeszewski. — Mimo tego naszym celem w tym meczu jest zwycięstwo i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Liczymy na wsparcie kibiców, którzy ostatnio rewelacyjnie nas dopingowali i zapraszam wszystkich do hali OCSiR, bo to może być najlepszy mecz sezonu.

Wtorkowy mecz w hali OCSiR rozpocznie się o godz. 18, wstęp wolny.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages