Zespół Morlin Ostróda wygrał i awansował na drugie miejsce

2014-11-12 08:45:54(ost. akt: 2014-11-12 08:57:22)
Jeden punkt w Białymstoku zdobył Paweł Platonow

Pięć ligowych zwycięstw pingpongistów Morlin Ostróda, jedenaście wygranych Wong Chun Tinga i 2. miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Tak imponująco po sześciu kolejkach wygląda sytuacja ostródzian w rozgrywkach.
W spotkaniu z beniaminkiem Wschodzący Białystok Superligi zespół z Ostródy był faworytem. Ostródzianie zaczęli jednak porażką, bo Karol Szarmach musiał uznać wyższość Rosjanina w barwach Dojlid Białystok Artura Grigoriewa.

Później już wszystko wróciło do normy. Wong Chun Ting po dość trudnym pierwszym secie w kolejnych dwóch udowodnił swoją wyższość nad Chińczykiem Meng Zhenem. W ten sposób Wong doprowadził do remisu w meczu, a sam zaliczył 10. ligowe zwycięstwo.

Kolejne oczko do dorobku ostródzian dorzucił Paweł Platonow. Białorusin dość szybko wygrał dwa pierwsze sety z Bogusławem Koszykiem. Przy stanie 2:0 w setach zawodnik z Ostródy chyba stracił trochę koncentrację i szybko przegrał trzecią partię. Dramatyczny przebieg miało czwarte starcie obu pingpongistów, ale w grze nerwów górą był Platonow, który wywalczył drugi punkt dla zespołu gości.

Niespodzianki w Białymstoku nie było. W kolejnej grze Wong sięgnął po 11. ligowy triumf, tym razem w trzech setach pokonał Grigoriewa i zapewnił piąty komplet punktów zespołowi z Ostródy.

Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda 1:3

Artur Grigoriew - Karol Szarmach 3:1 (6, 4, -4, 8), Meng Zhen - Wong Chun Ting 0:3 (-13, -8, -5), Bogusław Koszyk - Paweł Platonow 1:3 (-5, -7, 4, -9), Grigoriew - Wong 0:3 (-9, -6, -10)