Czwarte ligowe zwycięstwo pingpongistów Morlin Ostróda

2014-11-04 23:43:20(ost. akt: 2014-11-05 08:57:57)
Wong Chun Ting zdobył dwa punkty dla ostródzkich Morlin

Spotkanie 5. kolejki Wschodzący Białystok Superligi przyciągnęło sporą grupę kibiców do hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Zawodnicy Morlin Ostróda nie zawiedli swoich fanów i wygrali za trzy punkty z Palmiarnią Zielona Góra.
Dwóch 40-latków – Lucjan Błaszczyk i Miroslav Horejsi – oraz debiutujący w hali OCSiR 16-letni Grzegorz Felkel nie byli faworytami w konfrontacji z zespołem ostródzkich Morlin. Nastoletni debiutant został wepchnięty na głęboką wodę, bo stanął naprzeciw ostródzkiej "jedynki" Wong Chun Tinga. Spotkanie zaczęło się niespodziewanie, bo od prowadzenia 4:0 debiutanta z Zielonej Góry. Ale później wszystko wróciło do normy, ponieważ Wong wygrał kolejnych sześć akcji. Reprezentant Hongkongu szybko wygrał pierwsze dwa sety. W trzecim męczył się do stanu 6:6, jednak od tego momentu znów panował przy stole i po trzech setach zapewnił gospodarzom pierwszy punkt.

W drugiej grze wystąpił Karol Szarmach, którego rywalem był Horejsi. Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg. Pierwszego seta Szarmach przegrywał 8:10, obronił dwa setbole i na przewagi wygrał partię. Wydawało się, że historia powtórzy się w trzecim secie, ponieważ ostródzianin przegrywał 5:10, wyrównał, następnie miał piłki setowe, ale grę nerwów lepiej zniósł Horejsi, który wygrał do 12. Zielonogórzanin ostatecznie okazał się lepszy od Szarmacha i wyrównał stan rywalizacji.

Kolejni do stołu podeszli Paweł Platonow i Lucjan Błaszczyk. Na dystansie pięciu setów Białorusin po raz pierwszy w swojej karierze pokonał Błaszczyka. Ostatnim był pojedynek Wonga z Horejsim. Jak w pierwszym meczu Azjata słabo rozpoczął, ponieważ przegrywał 1:5. Były to złe dobrego początki. Wprawdzie Wong nie ustrzegł się błędów i przegrał jednego seta. Ale była to jedyna strata na jaką pozwolił sobie ostródzianin, który zapewnił gospodarzom czwarte w sezonie zwycięstwo.

Morliny Ostróda – Palmiarnia Zielona Góra 3:1
Wong Chun Ting – Grzegorz Felkel 3:0 (6, 5, 7), Karol Szarmach – Miroslav Horejsi 1:3 (11, -6, -12, -7), Paweł Platonow – Lucjan Błaszczyk 3:2 (-9, 7, 4, -9, 9), Wong – Horejsi 3:1 (8, 13, -8, 7).