Norweżki o klasę lepsze od Polek w Ostródzie

2014-10-29 16:52:45(ost. akt: 2014-10-29 17:37:31)
Dziewczęta z Polski w drugim meczu wysoko przegrały z Norwegią

W środę na ostródzkim stadionie drugi mecz towarzyski rozegrały piłkarskie reprezentacje dziewcząt Polski i Norwegii U-15. Po raz drugi lepsze okazały się 15-latki ze Skandynawii, które rozgromiły gospodynie aż 6:0.
Po polsko-norweskim dwumeczu w Ostródzie trenerka Polek Anna Gawrońska ma świadomość, że przed jej podopiecznymi jest wiele pracy. Pobyt na zgrupowaniu w Starych Jabłonkach polska kadra U-15 dwukrotnie przerywała jednostką treningową w postaci meczu towarzyskiego z rówieśniczkami z Norwegii. Poniedziałkowa przegrana (2:3) w świetle ostródzkich jupiterów była jeszcze do przyjęcia. Jednak już w środę Polki odebrały surową lekcję futbolu.

W ilości straconych goli spory udział miały właśnie zawodniczki gospodarzy, które momentami jakby grały z Norweżkami. Wybranki trenerki Gawrońskiej łatwo traciły piłkę przed własnym polem karnym, tak właśnie było w 7. min, kiedy futbolówkę przejęła Emilie Nautnes, wbiegła w pole karne i strzałem w długi róg pokonała polską bramkarkę. Później kilka dobrych interwencji bramkarki Klaudii Kluk uchroniło biało-czerwone od utraty kolejnych bramek. Jednak na przerwę Norweżki schodziły prowadząc 3:0.

Po zmianie stron Polki również odbijały się od swoich rywalek i przegrywały większość pojedynków jeden na jeden. Rzadko też gościły pod bramką Norweżek. Za to 15-latki ze Skandynawii utrzymały poziom sprzed przerwy i dorzuciły jeszcze trzy gole, a nie straciły żadnego.

Polska - Norwegia 0:6 (0:3)
0:1 - Nautnes (7), 0:2 - Aarskog (27), 0:3 - Norheim (37 karny), 0:4, 0:5 - Olsen (50, 55), 0:6 - Norheim (72)