Ekspresowe zwycięstwo tenisistów Morlin Ostróda

2014-10-12 16:43:53(ost. akt: 2014-10-12 16:46:54)
Wong Chun Ting potrzebował mniej niż kwadrans by pokonać Jakuba Kosowskiego

Autor zdjęcia: Krzysztof Jarmołowicz

Niewiele ponad godzinę potrzebowali tenisiści stołowi Morlin Ostróda do odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie 2014/2015 Wschodzący Białystok Superligi. Efektownie z ostródzkimi kibicami przywitał się nowy nabytek Morlin Wong Chun Ting.
Sklasyfikowany w pierwszej 50 światowego rankingu reprezentant Hongkongu w pierwszym występie zmierzył się reprezentantem Polski Jakubem Kosowskim. Zawodnik gospodarzy tylko w pierwszym secie zmagał się z "Kosą" i stresem, dlatego był najdłuższy set jego inauguracyjnego występu w polskiej lidze. Jednak później Wong złapał luz i wręcz rozbił Kosowskiego, wygrał w niespełna kwadrans, zdobywając pierwszy punkt dla Ostróda. Później już nie była tak łatwo, ale w całym meczu ostródzianie stracili zaledwie jednego seta i na dobry początek sezonu wygrali 3:0.

• Morliny Ostróda — Carbo-Koks Polonia Bytom 3:0

Wong Chun Ting — Jakub Kosowski 3:0 (7, 3, 2), Paweł Platonow — Tomas Konecny 3:0 — 9, 10, 8), Karol Szarmach — Radek Mrkvicka 3:1 (5, -6, 14, 9)