Sokół u siebie przegrał z rezerwami Jagiellonii

2014-09-11 08:18:30(ost. akt: 2014-09-11 08:22:51)
Piłkarze ostródzkiego Sokoła przegrali pierwszy mecz na własnym stadionie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Po słabej pierwszej połowie i nieco lepszej drugiej Sokół Ostróda zasłużył co najwyżej na remis. Tak się jednak nie stało w meczu 7. kolejki III ligi. Nieskuteczność ostródzian została ukarana w doliczonym czasie gry, kiedy goście zdobyli bramkę za trzy punkty.
Bohaterem pierwszej części gry w ekipie ostródzkiej był bez wątpienia bramkarz Kamil Hrynowiecki. Już w 7. min po raz pierwszy uchroniła Sokoła przed utratą gola. Wprawdzie nie był najlepiej ustawiony, bo był za blisko krótkiego słupka, na szczęście zawodnik Jagiellonii strzelił nieprecyzyjnie i Hrynowiecki odbił piłkę. Fart nie opuścił go kilka sekund później, kiedy inny piłkarz z Białegostoku nie potrafił zdobyć gola, mimo że miał przed sobą pustą bramkę. Przed przerwą białostoczanie mieli jeszcze dwie dobre sytuacje, ale golkiper Sokoła zachował czyste konto.

Podczas drugich 45 minut rywalizacji ciut lepiej zagrali piłkarze Sokoła, którzy najlepsze okazje mieli po wejściu na boisko Piotra Piceluka. Niestety najskuteczniejszy w poprzednim sezonie zawodnik drużyny z Ostródy nie miał dobrego dnia. Zmarnował dwie wymarzone okazje, kiedy tylko trzeba było zapytać bramkarza w który róg oddać strzał. A że niewykorzystane okazje się mszczą, tak też się stało na stadionie przy ul. 3 Maja. W doliczonym czasie gry Jagiellonia wykonywała rzut wolny, którzy okazał się perfekcyjny, futbolówka wylądowała w górnym rogu bramki Hrynowieckiego i trzy punkty pojechały do Białegostoku.

• Sokół Ostróda — Jagiellonia II Białystok 0:1 (0:0)

0:1 — Kądzior (90+1)

Sokół: Hrynwiecki — Słowicki, Wypniewski (46 Kowalski), Sędrowski, Żukiewicz, Gwiazda, Łysiak (81 Płoszczuk), Podhorodecki, Jankowski, Figurski (76 Szostek), Filipek (67 Piceluk).