Polski falstart na Pucharze Świata w Starych Jabłonkach

2014-08-19 15:44:36(ost. akt: 2014-08-19 17:02:08)
Dwie polskie pary szybko pożegnały się z kwalifikacjami w Starych Jabłonkach

Wystartował SK Bank Mazury Grand Slam 2014 na boiskach Hotelu Anders. Kibice na trybunach boiska nr 1 w Starych Jabłonkach nie doczekali się polskich zwycięstw w kwalifikacjach siatkarek do turnieju głównego.

Tylko 20 drużyn wystartowało w kwalifikacjach do turnieju głównego. W tym gronie były dwie pary polskie Aleksandra Kwiatkowska/Agnieszka Adamek i Maria Włoch/Martyna Kłoda. Dla polskich siatkarek droga do ośmiu miejsc w turnieju głównym nie była długa, bowiem musiały tylko było wygrać dwa mecze. Zadanie okazało się jednak niewykonalne dla Polek. Pierwsze na piasku stadionu głównego wystąpiły 1liczące po 17 lat Kwiatkowska i Adamek, których rywalkami były siostry z Finlandii Erica i Emili Nystroem. Dla polskich zawodniczek nieprzekraczalna w obu setach była bariera 18 punktów. Polki przegrały 0:2 i zakończyły swój występ nad jeziorem Szeląg Mały.

Skandynawska para stanęła naprzeciw drugiej pary biało-czerwonych Włoch/Kłoda, były to reprezentantki Norwegii Vilde Solvoll/Cindy Treland. Polki powalczyły tylko w drugim secie, prowadziły do stanu 10:10, a później od 17:16 i miały nawet piłkę setową. Niestety nie dane im było cieszyć się chociaż z wygranego seta na poziomie Pucharu Świata. Para Włoch/Kłoda przegrała 0:2 (-13, -20).

Pogromczynie polskich duetów nie okazały się zbyt mocne, ponieważ przegrały swoje mecze w 2 rundzie eliminacyjnej.

Wyniki 2 rundy (wytłuszczonym drukiem zespoły, które awansowały do turnieju głównego)
Ribera/Fernández Navarro (ESP) — Laboureur/Schumacher (GER) 0:2 (-14, -11)
Kongshavn/Kjoelberg (NOR) — Nilsson/Yoken (SWE) 0:2 (-9, -14)
Braakman/Van der Vlist (NED) — Maszkowa/Cymbałowa (KAZ) 2:0 (13, 24)
Bieneck/Großner (GER) — Solvoll/Treland (NOR) 2:0 (16, 10)
Nyström/Nyström (FIN) — Hochevar/Hughes (USA) 0:2 (-8, -8)
Broder/Valjas (CAN) — Lahti/Lehtonen (FIN) 2:0 (16, 19)
Chukwuma/Schwaiger (AUT) — Bonnerova/Hermannova (CZE) 2:1 (18, -16, 10)
Larissa/Talita (BRA) — Bloem/Wesselink (NED) 2:0 (14, 13)