Zwycięski horror, Sokół zagra w drugiej rundzie baraży

2014-06-19 02:18:07(ost. akt: 2014-06-19 14:04:50)
Ostródzianie sprawili wielką radość sobie i swoim kibicom

Ponad dwie godziny piłkarze ostródzkiego Sokoła walczyli z Granatem Skarżysko Kamienna by awansować do drugiej rundy baraży o II ligę. Po 90 minutach rewanżu prowadzili 2:0, rywalizacji nie rozstrzygnęła dogrywka. Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła lepszego, a tym ku uciesze dwutysięcznej publiczności okazał się Sokół.
Przed meczem rewanżowym w Ostródzie piłkarze mieli do odrobienia dwie bramki po porażce w pierwszy spotkaniu 0:2. Szkoleniowiec Granatu przed pierwszym gwizdkiem arbitra Bednarka z Koszalina zapowiadał grę do przodu w rewanżu. – W naszej naturze jest gra do przodu i tak będziemy grali w Ostródzie – mówił szkoleniowiec mistrza III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Na boisku od pierwszych minut wyglądało to jednak inaczej. Już w 1. min po dośrodkowaniu Pawła Podhorodeckiego goście ratowali się wybiciem piłki na oślep. Nie minęło 120 sekund, a bramkarz Granatu Tomasz Borgensztajn po efektownej paradzie sparował na rzut rożny strzał z dystansu „Podhora”. W odpowiedzi zespół ze Skarżyska dwa razy przedarł się pod pole karne Sokoła, ale Piotr Sikora z łatwością obronił słabe strzały. I do 40. min to było na tyle, jeśli mowa o poczynaniach ofensywnych gości. Z każdą minutą rosła przewaga ostródzian. I w 17. min gospodarze zmniejszyli straty w dwumeczu. Walkę w powietrzu wygrał Wojciech Figurski, futbolówkę przejął Maciej Szostek, zagrał do Przemysława Płoszczuka, ten szybko uruchomił Kamila Smyta, a 18-latek między nogami bramkarza Granatu posłał piłkę do siatki.

Gospodarze poszli za ciosem i mieli kolejne szanse. Fani Sokoła kolejny raz ucieszyli się już w 24. min, bo piłka drugi raz wpadła do bramki. Po strzale Szostka golkiper ze Skarżyska odbił futbolówkę przed siebie, dopadł do niej Smyt i głową umieścił w bramce. Okazało się jednak, że uczynił to ze spalonego. Później na przemian strzelali Figurski ze Smytem, ale wynik nie do przerwy nie zmienił. A pod koniec pierwszej połowy goście znowu pojawili się pod bramką Sikory, a ale jedyne co wywalczyli to dwa kornery.

W 49. min mogło być 2:0, ale po dośrodkowaniu Krystiana Słowickiego, zgraniu głową Podhorodeckiego, stojący kilka metrów od bramki Smyt nieczysto trafił głową i piłka wyszła za boisko. Następnie niecelnie główkował Łukasz Gwiazda. W 64. min wyborną okazję do wyrównania zmarnowali goście. Kilkadziesiąt sekund później drugą żółtą kartkę za faul i w konsekwencji czerwoną obejrzał Michalski i od tej pory gospodarze grali w przewadze. Jeszcze bardziej uwidoczniła się przewaga podopiecznych Wojciecha Tarnowskiego. Słowicki trafił w poprzeczkę, Szostek z 16 metrów minimalnie niecelnie. Ale wreszcie trud Sokoła został nagrodzony, w 78. min w polu karnym pozycję wywalczył sobie Piotr Piceluk, który zastąpił Smyta i głową wyrównał stan barażowej rywalizacji.

Wynikiem 2:0 mecz zakończył się po 90 minutach i nic nie zmieniło się w dogrywce, wyrównały się jedynie składy osobowe, ponieważ za faul taktyczny drugi żółty kartonik obejrzał Gwiazda. O losach awansu zdecydowały rzuty karne, które Sokół wygrał 4:2. Jedenastki dla gospodarzy wykorzystali: Płoszczuk, Podhorodecki, Słowicki i Sędrowski, a bramkarz Sokoła obronił strzały Chrzanowskiego i Gębury.

Awans Sokoła do drugiej rundy baraży stał się faktem, kolejnym rywalem Sokoła będzie Nadwiślan Góra.

Sokół Ostróda – Granat Skarżysko Kamienna 2:0 (2:0, 1:0), w karnych 4:2
1:0 – Smyt (17), 2:0 – Piceluk (78)
Czerwona kartki: Michalski (Granat, 65. druga żółta), Gwiazda (Sokół, 113. druga żółta); żółte kartki: Podhorodecki, Figurski, Kowalski, Picelu (Sokół), Dziubek, Mianowany (Granat). Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów: 2000.
Sokół: Sikora - Kowalski, Sędrowski, Burchart (110 , Śnieżawski), Gwiazda, Podhorodecki, Szostek (103, Nawotka), Figurski, Słowicki, Płoszczuk, Smyt (67, Piceluk).
Granat: Borgensztajn - Chrzanowski, Styczyński, Gębura, Basąg, Mianowany, Michalski, Ryński, Gajos (55, Malinowski), Dziubek (118, Markowicz), Fryc (78, Duda)