Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Dzień Dziecka w PSP w Dąbrównie

2014-06-16 10:58:47 (ost. akt: 2014-06-16 11:01:48)

Autor zdjęcia: Aldona Nowakowska

Ten dzień był dla wszystkich uczniów PSP w Dąbrównie zupełnie wyjątkowy. Obchodziliśmy Dzień Dziecka. Cała społeczność szkolna: uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i rodzice zostali zaangażowani w jego organizację.

Najmłodsi bawili się pod hasłem: „Jedz zdrowo, warzywnie i owocowo”, a Ci uczęszczający do klas IV- VI wyruszyli w plener, aby wziąć udział w grze terenowej.

Zanim się to stało wszyscy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci z klas zerowych i ich Panie: Barbarę Czarnowską, Krystynę Zwalińską i Hannę Gawerską. Nasi milusińscy pokazali wartości odżywcze owoców i warzyw. Pięknie przebrani na tę okazję doskonale weszli w role warzyw i owoców.

Potem uczniowie klas 0-3 wzięli udział w wyjątkowych zawodach sportowych. Osprzęt zastąpiły owoce i warzywa. W trakcie zawodów pojawiły się takie konkurencje jak: marsz jabłkowego króla, transport marchewki, toczenie kapusty, sztafeta ogórkowa.

Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem rywalizowali. Mamy nadzieję, że owoce i warzywa będą uczestnikom zawodów jeszcze bardziej kojarzyć się z dobrym zdrowiem i zabawą.

W tym czasie starsi koledzy musieli wykazać się w sposób praktyczny różnymi umiejętnościami. W czasie zorganizowanej z tej okazji gry, kilka kilometrów od szkoły, w lesie trzeba było umieć zorientować się w terenie, posługując się przy tym mapą. Na specjalnie przygotowanych punktach, które obsadzone były głównie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na uczestników czekały ciekawe zadania. Należało rozpoznać tropy zwierząt, przejść slalomem z piłeczką na łyżce, trafić do celu, rozwiązać zagadki, ubrać specjalny strój i wykonać jeszcze inne zadania. Było przy tym dużo zabawy!

Na koniec czekała na uczestników gry niespodzianka- ognisko. Nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń i chęci, aby wziąć jeszcze choć raz udział w tego rodzaju grze uczniowie, wrócili do szkoły. Organizatorom tego przedsięwzięcia – nauczycielom z naszej szkoły należą się DUŻE BRAWA. DZIĘKUJEMY: Pani Agnieszce Przybylskiej, Panu Michałowi Przybylskiemu, Pani Małgorzacie Wieczorek- Kwaśny, Pani Hannie Bałabun i Pani Małgorzacie Czubińskiej- Banasiak.

Po powrocie do szkoły dzieci przywitali słodką niespodzianką RODZICE. CIASTA upieczone przez nasze MAMY. BARDZO ZA TO DZIĘKUJEMY, to było ukoronowanie tego pełnego wrażeń dnia.

Impreza zorganizowana w naszej szkole świadczy, że razem można zorganizować naprawdę coś fajnego.

Aldona Nowakowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dabrownoi.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: psp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages