Strażacy z Ostródy najlepsi w województwie

2014-06-09 15:31:59(ost. akt: 2014-06-09 15:35:45)

Autor zdjęcia: PSP Ostróda

Drużyna strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie zdobyła tytuł mistrzów województwa w sportach pożarniczych. To pierwszy taki sukces ostródzkich "chłopaków" od św. Floriana.

Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane były przez trzy dni, dwa w Olsztynie i jeden dzień zmagań w Ostródzie. Do zawodów stanęło 19 reprezentacji komend miejskich i powiatowych z całego województwa Warmińsko-Mazurskiego, w sumie było to prawie 200 strażaków.

W Olsztynie rozegrano dwie konkurencje - "pożarniczy tor przeszkód" oraz wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na wysokość trzeciego piętra. Tor przeszkód to trudna i wymagająca konkurencja, zawodnik podczas biegu musi pokonać dwumetrową ścianę i równoważnię, a wszystko to ze strażackimi wężami w dłoniach.

— W tej trudnej konkurencji nasz zawodnik Mariusz Kozłowski zajął indywidualnie wysokie trzecie miejsce — mówi Piotr Wlazłowski zastępca komendanta KPPSP w Ostródzie. — Pierwszy dzień był dla nas bardzo dobry, zajmowaliśmy drużynowo drugie miejsce.
Drugi dzień mistrzostw też był "łaskawy" dla ostródzkiej drużyny.

We wspinaczce nasi strażacy plasowali się w środku stawki i w klasyfikacji drużynowej obroniliśmy drugą lokatę. Wszystko miały rozstrzygnąć dwie ostatnie konkurencje rozegrane na stadionie w Ostródzie.

Na początek była sztafeta 4 razy 100 metrów z przeszkodami, ostródzianie na własnym terenie ulegli w tej konkurencji tylko dwóm ekipom. Ostatnie strażackie zmagania to "ćwiczenia bojowe", podłączanie węży z motopompą, bieg i trafienie "wodą" w maleńką tarczę. Ostródzianie dzielnie walczyli, ale podobnie jak w pierwszej w tym dniu konkurencji, zajęli trzecie miejsce.

— Czekaliśmy na podliczenie wyników z poszczególnych konkurencji i klasyfikację generalną zawodów — dodaje Piotr Wlazłowski. — Dzięki temu, że nasi zawodnicy plasowali się zawsze w tak zwanym czubie, ostatecznie drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsce. To ogromny sukces, bardzo cieszymy się z tego wyniku, gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom.

Skład reprezentacji KPPSP w Ostródzie: Mariusz Kozłowski, Przemysław Żydaczek, Łukasz Kowalski, Michał Budka, Piotr Sowa, Paweł Jakusik, Adam Stankiewicz, Wojciech Kłodawski, Sebastian Szydłowski.