Sokół Ostróda w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

2014-05-29 01:48:34(ost. akt: 2014-05-29 01:58:46)
Piłkarze Sokoła po meczu podziękowali kibicom za doping

Autor zdjęcia: Andrzej Piotrowicz

Ostródzki Sokół jak burza idzie przez rozgrywki ligowe jak i przez Wojewódzki Puchar Polski. W rozegranym w środę półfinale WPP ograł 2:0 Motor Lubawa. Finałowym rywalem ostródzian będzie Płomień Ełk, który też 2:0 pokonał z DKS Dobre Miasto.
Sokół w starciu z Motorem przeważał, jednak o gole nie było już tak łatwo jak w przypadku niedawnego pojedynku w III lidze (Sokół w piątek ograł Motor 4:0). Na pierwszą bramkę kibice czekali do 31. min. Po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym z podania Pawła Sędrowskiego skorzystał Krystian Słowicki i strzałem głową otworzył wynik meczu.

Druga połowa spotkania toczyła się w ospałym tempie. Motor nie potrafił zagrozić bramce Piotra Sikory, a podopieczni Wojciecha Tarnowskiego myślami byli chyba już przy finale Pucharu i meczach barażowych. Kropkę nad i postawił w 88 minucie Paweł Podhorodecki, który wykorzystał doskonałe dogranie z rzutu wolnego Tomasza Śnieżawskiego.

Warto odnotować, że w drugiej części gry trener Sokoła Wojciech Tarnowski spróbował nowego ustawienia linii obronnej, w którym jako ostatni obrońca ustawiony był Andrzej Burchart. Była to próba generalna przed meczem z ŁKS Łomża, w którym z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra Paweł Sędrowski.

Sokół – Motor 2:0 (1:0)
1:0 – Słowicki (31), 2:0 – Podhorodecki (88)
Sokół: Sikora - Kowalski, Sędrowski (46 Burchart), Gwiazda, P. Śnieżawski, Słowicki (84 T. Śnieżawski), Figurski (60 Gołębiewski), Płoszczuk (90 Kozioł), Podhorodecki, Smyt, Piceluk.