Sokół wygrał w Grajewie i umocnił się na prowadzeniu

2014-05-04 17:54:52(ost. akt: 2014-05-04 18:23:28)
Kamil Smyt (z lewej) w Grajewie zdobył drugiego gola dla Sokoła

W meczu 29. kolejki III ligi piłkarze Sokoła Ostróda zdobyli komplet punktów w Grajewie. Ostródzianie po golach Wojciecha Figurskiego i Kamila Smyta pokonali Warmię 2:0 i po porażce Płomienia Ełk prowadzą w tabeli z przewagą czterech punktów.
Przed pierwszym gwizdkiem meczu w Grajewie wiadomo było, że ewentualne zwycięstwo Sokoła pozwoli ostródzianom na powiększenie przewagi nad wiceliderem z Ełku, ponieważ Płomień przegrał z rezerwami Jagiellonii Białystok 0:1. I zespół Wojciecha Tarnowskiego nie zmarnował szansy. Goście na stadionie w Grajewie byli stroną dyktującą warunki. A prowadzenie ostródzianie uzyskali po filmowej akcji. W 24. min na lewej stronie wszystko rozpoczął Maciej Szostek, podał do Kamila Smyta, a ten "sklepał" do Krystiana Słowickiego, pomocnik Sokoła wrzucił futbolówkę w pole karne, tam Przemysław Płoszczuk bez przyjęcia zagrał do Wojciecha Figurskiego, a "Figur" z pierwszej piłki pokonał bramkarza Warmii. Jeszcze przed przerwą zespół z Ostródy mógł prowadzić 2:0, ale w sytuacji sam na sam Smyt przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy.
Po przerwie próbowali zaistnieć arbitrzy. W 48. min z kapelusza podyktowali rzut wolny pośredni dla gospodarzy, ale piłkarze Warmii nie skorzystali z prezentu i nie pokonali Piotra Sikory. W międzyczasie groźnie wyglądającej kontuzji doznał Andrzej Burchart, który musiał opuścić plac gry. Zastąpił go Tomasz Nawotka i po faulu na nim ostródzianie podwyższyli prowadzenie. Piłkę w pole karne wrzucił Figurski, a strzałem z głowy bramkarza Warmii pokonał Smyt, ustalając wynik meczu.
Po zwycięstwie w Grajewie piłkarze Sokoła mają 4 punkty przewagi nad 2. w tabeli Płomieniem.

• Warmia Grajewo — Sokół Ostróda 0:2 (0:1)
0:1 — Figurski (24), 0:2 - Smyt (70)
Sokół: Sikora - Kowalski, Sędrowski, Burchart (59 Nawotka), Gwiazda, Słowicki, Podhorodecki, Figurski, Płoszczuk (68 Piceluk), Szostek (82 Kozioł), Smyt (90+1 P. Śnieżawski)