Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wiatr poprzewracał drzewa

2014-03-19 22:13:20 (ost. akt: 2014-03-19 22:15:10)

Sobotnie prognozy burzowe, wyglądały dość niebezpiecznie. Silne konwekcyjne porywy wiatru sięgały do 90-100 km/h. W rejonie Lubawy wystąpiły 2 wyładowania atmosferyczne.

Sobotnia wichura, która przetoczyła się nad naszym województwem wyrządziła bardzo dużo szkód, gdzie wiatr sięgający blisko 100 km/h wyrządził straty w drzewostanie i elektryczności.

Bez prądu w całym województwie WM pozostało 10 tys. osób, skąd ponad 300 stacji transformatorowych zostało zniszczonych lub uszkodzonych. Największych szkód wiatr wyrządził na północnym-zachodzie regionu, głównie m.in w okolicach Braniewa, Pasłęka i Elbląga.

W tych regionach wiatr uszkodził prawie 4 tys. gospodarstw, które pozostały bez prądu. Wschodnia część województwa, także pozostała sponiewierana przez wiatr. W okolicach miejscowości Ełk prądu nie miało około 2,5 tys. osób, w centralnej częśći województwa, głównie w okolicach Olsztynka, Biskupca oraz Ostródy prądu nie miało 1.5 tys. mieszkańców.

Silnym porywom wiatru nie zdołały się uporać także drzewa, gdzie powalonych zostało ok. 80 drzew, niektóre z nich upadły na lokalne drogi. Nie co bardziej drastycznych obrazków mieli mieszkańcy miejscowości Ludwichowa w powiecie iławskim wiatr zerwał dach z budynku mieszkalnego, a w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego silny poryw wiatru sięgający blisko 100 km/h przestawił blaszak na odległość 15 m.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: lowcaburz

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages