W ósmym sparingu Sokół przegrał z Warmiakiem

2014-02-15 18:24:54 (ost. akt: 2014-02-15 18:47:47)
Jakub Skirzewski strzelił dwa gole w sparingu z Sokołem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jakub Skirzewski przypomniał sobie dobre czasy występów w Sokole Ostróda. Walczący o miejsce w składzie Warmiaka Łukta pomocnik strzelił dwa gole w meczu z wiceliderem III ligi, dlatego Sokół w ósmym sparingu przegrał 1:2.

Trwa sparingowy maraton piłkarzy ostródzkiego Sokoła. Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego rozegrali już osiem meczów kontrolnych tej zimy. Ósmym sparingpartnerem ostródzian był Warmiak. I właśnie IV-ligowcy z Łukty okazali się tymi, którzy przerwali serię sparingów Sokoła bez porażki. Do porażki ostródzian przyczynili się byli zawodnicy drużyny z ulicy 3 Maja, bo w Warmiaku wystąpili m.in. Roman Śnieżawski, Bartosz Wojtaszewski, Przemysław Małachowski i Jakub Skirzewski.

Akurat temu ostatniemu bardzo się chciało, ponieważ mocno naprzykrzał się zawodnikom Sokoła, którzy grali na prawej stronie. Pierwszy raz Skirzewski skarcił gospodarzy w 18. min, kiedy przyjął długie podanie i z 7 metrów strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Sokoła. W 27. min gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Po faulu w polu karnym na Kamilu Smycie jedenastkę wykorzystał Przemysław Płoszczuk. W drugiej połowie na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja pojawili się podstawowi piłkarze Sokoła i gospodarze stworzyli kilka sytuacji strzeleckich, których nie wykorzystali. Za to w 83. min ponownie przypomniał o sobie Skirzewski, który strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania na 1:2.

• Sokół Ostróda — Warmiak Łukta 1:2 (1:1)
0:1 — Skirzewski (18), 1:1 — Płoszczuk (27 karny), 1:2 — Skirzewski (83)
Sokół: Łoźniewski, Gołębiewski, Gwiazda, Burchart, P. Śnieżawski, Smyt, Nawotka, Płoszczuk, Szymański, Mazik, T. Śnieżawski oraz Lipiński, Figurski, Koizoł, Sędrowski, Szostek, Podhorodecki, Kowalski, Słowicki