Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Nieoficjalna grupa " Warmińskomazurscy Łowcy Burz

2014-02-14 21:35:53 (ost. akt: 2014-02-14 13:36:23)
Dziś najlepiej zostać niestety w domu

Dziś najlepiej zostać niestety w domu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Nieoficjalna grupa ” Warmińskomazurscy Łowcy Burz ” jest to grupa działająca na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego w celu informowania i alarmowania mieszkańców przed zbliżającymi się burzami, ulewami, wichurami, trąbami powietrznymi. Nasza grupa została realizowana od 1 lutego 2014 roku.

Wraz z innymi osobami mieliśmy sporo opracowań – jak miej więcej może to wyglądać. Postaramy stworzyć coś nowego na terenie Warmii i Mazur, ponieważ dużo jest stron ( portali ) z prognozami pogody, ale dla całej Polski. Można stwierdzić, że rzadko występują portale dla poszczególnych województw.

Dlatego my od tego jesteśmy i postaramy się taką grupę tworzyć i rozwijać. Nazwa ”Warmińskomazurscy Łowcy Burz” miała być tylko w założeniu o bezpieczeństwo mieszkańców i miała nosić nazwę ” Pogoda dla Warmii i Mazur „, ale po negocjacjach byliśmy zmuszeni pozostawić nazwę grupy na pogoda-warmińsko-mazurskie ”Warmińskomazurscy Łowcy Burz„. Nasza grupa to przede wszystkim projekt obserwacyjny. Mamy na celu analizować, zbierać dane meteorologiczne, wypatrywać piętrzących się chmur burzowych i towarzyszących ich zjawisk, a także wydawać z jak najdokładniejszą precyzją ostrzeżenia meteorologiczne oraz prognozy zjawisk burzowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa w czasie zagrożonym. Chcemy stworzyć publiczny system ostrzegania na Warmii i Mazurach, ponieważ nie ma ludzi, którzy mieli by czas zabrać się za to. Chcemy bardzo szybko i płynnie docierać do mieszkańców zagrożonych terenów. W najbliższej przyszłości planujemy nawiązać współpracę z innymi portalami, radiem, a być może z telewizją lokalną.

My jako członkowie tej grupy nie jesteśmy przychylni co do strony, tylko w moc ostrzegania i działania. Z pewnością, kiedyś będziemy bardziej znani na terenie województwa, a mieszkańcy zasiedlonych terenów, będą przesyłać zdjęcia, filmy oraz komunikować np. do Olsztyna nadciąga superkomórka burzowa. Dzięki takim komunikatom będziemy jeszcze wstanie szybciej wydać ostrzeżenie przed zbliżającą się burzą.
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pogodomaniak

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kryptos #1325686 | 81.190.*.* 15 lut 2014 01:27

  Polska język, trudna język. Można się pochlastać czytając ten tekst.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages