Sokół Ostróda wygrał z Olimpią Olsztynek

2014-02-08 16:58:10 (ost. akt: 2014-02-08 18:00:20)
Zimą 2014 piłkarze Sokoła Ostróda nie przegrywają na własnym boisku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W kolejnym meczu kontrolnym III-ligowy Sokół w Ostródzie podejmował beniaminka IV ligi Olimpię Olsztynek. Wiceliderzy III ligi w sobotnie popołudnie wygrali 2:0 po trafieniach Tomasza Śnieżawskiego i Macieja Szostka.

Podczas zimowych przygotowań piłkarze ostródzkiego Sokoła żadnego z dotychczas rozgrywanych sparingów nie rozpoczęli w takim samym składzie. Trener Wojciech Tarnowski, w zależności od rywala z jakim grają ostródzianie, rotuje składem i szuka optymalnego ustawienia. W sobotę ostródzki szkoleniowiec sprawdził 20 piłkarzy, a na placu gry nie pojawił się jedynie Piotr Piceluk, który pojawił się po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą.

W poczynaniach ostródzian łatwo dało się zauważyć, że mają już swoje w nogach po kilku tygodniach zimowych przygotowań. Mimo zmęczenia gospodarze mieli jednak przewagę w posiadaniu piłki i więcej czasu spędzali na połowie Olimpii, ale w pierwszych 45 minutach nie stworzyli klarownej sytuacji bramkowej. Swoich szans strzałami z dystansu szukali Przemysław Płoszczuk i Tomasz Nawotka, ale nie pokonali bramkarza gości. Niestety ostródzianie nie ustrzegli się łatwych strat w środkowej strefie boiska, po których piłkarze z Olsztynka wyprowadzili kontrataki. Ale goście nie zamienili tych okazji na bramki.

Po zmianie stron na boisku pojawili się m.in. Paweł Sędrowski, Paweł Podhorodecki, Maciej Szostek oraz Tomasz Śnieżawski i ostródzka maszyna ruszyła do przodu. Co prawda wciąż zawodziła komunikacja między naszymi piłkarzami, ale ciężar gry przeniósł się pod pole karne Olimpii. W krótkich odstępach czasu dwie okazje strzeleckie miał Wojciech Figurski, ale był nieskuteczny. Później tuż nad poprzeczką z 20 metrów strzelał Maciej Kozioł. A w 61. min obrońcy i bramkarz gości zrobili prezent T. Śnieżwskiemu, źle rozegrali piłkę, przejął ją napastnik Sokoła i z bliska umieścił w siatce. Nie minęło 120 sekund, a Sokół prowadził 2:0, tym razem zza linii pola karnego po ziemi strzelił Szostek i piłka wylądowała w bramce.

Sokół Ostróda - Olimpia Olsztynek 2:0 (0:0)
1:0 - T. Śnieżawski (61), bold text2:0 - Szostek (63)bold text
Sokół: Sikora - Kowalski, Gwiazda, Burchart, P. Śnieżawski, Słowicki, Kozioł, Płoszczuk, Smyt, Nawotka, Figurski oraz Lipiński, Sędrowski, Podhorodecki, Szostek, T. Śnieżawski, Mazik, Szymański, Gołębiewski, Kolibowski.