Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Uczniowie konno w Grunwaldzie

2013-06-24 23:55:30 (ost. akt: 2013-06-25 00:00:57)

Autor zdjęcia: Aldona Nowakowska

Grupa dzieci wraz z opiekunami udała się konno na Pola Grunwaldu. W ten sposób realizowaliśmy kolejne zadanie ujęte w projekcie edukacyjnym „Góry przenoszę”

Dużo wcześniej - dzięki życzliwości i zaangażowaniu pani Aleksandry Szwed- uczniowie naszej szkoły ćwiczyli swe umiejętności jeździeckie. I tu swój talent odkrył m.in. Michał Kłosowski z kl. VIb. Pani Ola udzieliła mu kilku lekcji. Zaprzyjaźnił się więc z Miecią, Manią, Słonką i innymi kucykami oraz końmi. Do dziś w szkole operuje fachową terminologią, więc od razu widać, że kolejny uczestnik projektu połknął bakcyla. I o to chodzi, to cel, który udaje się osiągnąć.

Wcześnie rano, kiedy konie i ludzie są wypoczęci i tryskają zadowoleniem i wigorem, czas na wyprawę w miejsce niebywałe, kultywowane ze względu na swą historyczną przeszłość- do Grunwaldu - konno… Grupę dzielnie nadzoruje Pani Ola na swym oddanym Promyku, a tuż za nią podążają: Michał Kłosowski na koniu Miecia, Natalia Gabinecka na Mańce, Ola Czarnecka na Słonce, Pani Agnieszka Przybylska - pedagog szkolny - na Loli.

O godzinie 11:30 drużyna konna była już na miejscu. Tam przywitał nas dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem pan Sławomir Moćkun. Uczniowie zawieźli do Grunwaldu Księgę Skrybów. Prowadzili długie rozmowy z panem dyrektorem, który wykazał duże zainteresowanie naszym projektem; podziwiał pasje i zainteresowanie szkolnej społeczności z Dąbrówna oraz obiecał być z nami w kontakcie.

Jego słowa i zobowiązanie będą dla nas wyznacznikiem kolejnych szkolnych zamierzeń. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa przy Pomniku Grunwaldzkim. Potem przyjemne biesiadowanie i piknikowanie, a następnie dość długa droga powrotna.

W sumie zrobiliśmy ok. 26 km konno w ciągu 4 godzin. Przyjemnie było czas spędzać w doborowym towarzystwie i niezwykłym miejscu. Staliśmy przecież dokładnie tam , gdzie w czasie inscenizacji bitwy pod Grunwaldem – co roku - rozbity jest polski obóz.

Pełni wrażeń i zadowoleni wracaliśmy do domu. Serdecznie dziękujemy Pani Oli Szwed za umożliwienie nam tej niezwykle fascynującej wyprawy oraz Panu Dyrektorowi Muzeum za ciekawe opowieści i życzliwe przyjęcie. Miło zdobywać szkolnych sojuszników.[/b][/b]

Projekt „Góry przenoszę” jest finansowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK w Olsztynie, Oddział w Ostródzie.

Katarzyna Gorzelak, Agnieszka Przybylska, autorki projektu „Góry przenoszę”

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na ostroda.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: psp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages