Remisowe rozstrzygnięcie w derbach powiatu ostródzkiego

2013-05-08 23:58:27 (ost. akt: 2013-05-09 00:08:14)
W Morągu Kaczkan Huragan zremisował z ostródzkim Sokołem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W Morągu piłkarze Kaczkana Huraganu i Sokoła Ostróda nadrobili zaległości z 18. kolejki spotkań III ligi. Derby powiatu ostródzkiego na morąskim stadionie miejskim zakończyły się podziałem punktów. Kaczkan Huragan zremisował z Sokołem 1:1.

Derby nie wzbudziły w Morągu wielkiego zainteresowania kibiców. Na trybunach zasiadło ponad 300 kibiców. Jednak można było odnieść wrażenie jakby ostródzianie grali u siebie, ponieważ słychać było tylko doping ostródzkiego klubu kibica. I gdyby piłkarze Sokoła dali z siebie tyle ile ich fani może pierwszy raz od lat pokonaliby morążan w meczu o stawkę. Tymczasem goście ponieśli spore straty... personalne. Już w 41. min z powodu kontuzji stawu kolanowego plac gry musiał opuścić Damian Mianecki.
W pierwszej połowie piłkarze obu zespołów nie forsowali tempa. Na palcach jednej ręki można by policzyć sytuacje podbramkowe. Znacznie ciekawiej było po zmianie stron. Już w pierwszych pięciu minutach drugiej połowy dwie okazje miał Bogdan Miłkowski. Po obu jego strzałach udanie interweniował Przemysław Matłoka. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się w 57. min. Wtedy z rzutu wolnego przymierzył Paweł Galik, którego soczyste uderzenie wylądowało w górnym rogu ostródzkiej bramki. Kaczkan Huragan prowadził przez 9 minut. Po dośrodkowaniu Piotra Remiszewskiego z rzutu wolnego Paweł Podhorodecki strzałem głową wyrównał stan rywalizacji, ustalając wynik meczu na 1:1.
Ostródzianie kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w końcowych minutach kontuzji doznał Miłkowski.

Kaczkan Huragan – Sokół 1:1 (0:0)
1:0 – P. Galik (57), 1:1 – Podhorodecki (66)
Kaczkan Huragan: Matłoka – A. Naczas, Brzuziewski, G. Naczas, Ł. Galik, Przybylski, P. Galik, Stefanowicz, Szymański, Żórański (58 Kierstan), Filipek (88 Chiliński).
Sokół: Sikora – Podhorodecki, Sędrowski, Mianecki (41 Burchart), P. Śnieżawski, Remiszewski (72 Domeracki), Szostek, Kozioł (77 Wronka), Narojczyk, Miłkowski, T. Śnieżawski (77 Płoszczuk).