Juniorzy Sokoła minimalnie słabsi od Legii

2013-04-13 17:10:02 (ost. akt: 2013-04-13 17:33:08)
W 35. min piłkarze Sokoła stracili pierwszą bramkę w meczu z Legią

Autor zdjęcia: Gazeta Ostródzka

Prowadząca w tabeli Legia Warszawa była rywalem Sokoła Ostróda w 4.kolejce ligi makroregionalnej juniorów. Ostródzianie ponieśli najniższą porażkę spośród wszystkich dotychczasowych rywali warszawskiego zespołu.

Dotychczas prowadząca w tabeli Legia grała z Polonią Warszawa i Jagiellonią Białystok. Obie te drużyny solidarnie przegrali z Legionistami 1:5. Ostródzianie w sobotę przy Łazienkowskiej pokazali, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Piłkarze Sokoła pierwsi stworzyli groźniejszą sytuację pod bramką Legii. Ale strzał Kamila Smyta w 13. min z trudem na rzut rożny wybił bramkarz.
Gospodarze prowadzenie zdobyli po stałym fragmencie gry w 35. min. A wynik spotkania ustalili w trzy minuty po przerwie. Wtedy legioniści przeprowadzili akcję prawą stroną i dośrodkowanie wykończyli celnym strzałem z bliska.
Inny wynik 4. kolejki: Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 2:4.

Legia Warszawa - Sokół Ostróda 2:0 (1:0)
1:0 - (35), 2:0 - (48)
Sokół: M. Kowalski - Leśnicki, Gwiazda, Ostrowski, K. Kowalski (75 Longosz), Kozicz, Gołębiewski (39 Fortuna), Szymański (75 Kurkiewicz), Daszczuk (75 Goździejewski), Smyt, Nawotka.