środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Patrycja Grzywacz: wspaniała wolontariuszka

2013-03-09 11:00:00 (ost. akt: 2013-03-09 10:50:59)

4 marca 2013r. odbyła się Powiatowa Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W konkursie wzięły również udział dwie wolontariuszki Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu, działającego w Internacie ZSZ im. S. Petöfi w Ostródzie – Patrycja Grzywacz i Joanna Włodarska.

Tegoroczne maturzystki działały w Klubie już kilku lat i miały na swoim koncie wiele pięknych inicjatyw na rzecz drugiego człowieka. Obie zostały przez Jury konkursu zauważone i wyróżnione. Jury, jak samo przyznało, miało ogromnie trudny wybór przy wybraniu tego jednego wolontariusza, godnego tytułu Wspaniały Powiatu Ostródzkiego.

Przyznano ten tytuł Patrycji Grzywacz. To bardzo aktywna, kreatywna wolontariuszka. W ciągu 4 lat pracowała z dziećmi romskimi, przygotowywała choinki dla dzieci. Brała udział w programach artystycznych przygotowywanych zarówno dla młodzieży jak i ludzi starszych.

Wśród rówieśników promowała aktywny sposób spędzania czasu wolnego. Organizowała i motywowała kolegów do zajęć sportowych. Aktywnie działała w Młodzieżowej Radzie Internatu. Na uwagę i pochwałę zasługują dwa duże działania podjęte przez Patrycję. Udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Akcja ta wymaga od wolontariusza ogromnego zaangażowania , inicjatywy , a przede wszystkim wrażliwości i empatii. Spotykając się z ludźmi znajdującymi się w trudnej sytuacji sama uczyła się i uczyła też innych co to znaczy mądra pomoc. Za swoją pracę podczas tej akcji została wyróżniona przez Stowarzyszenie Wiosna. Drugim bardzo ważnym działaniem jest praca Patrycji w Ochotniczej Staży Pożarnej, gdzie pełni rolę sekretarza. Chcąc aktywizować młodzież z własnej inicjatywy stworzyła i opiekuje się Młodzieżową Drużyną Pożarniczą.

Patrycja Grzywacz to odpowiedzialna, aktywna, pełna empatii wolontariuszka, której postawa jest godna do naśladowania.
Barbara Konstantynowicz, Agnieszka Odolińska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages