Piątek, 31 lipca 2015. Imieniny Ignacego, Lodomiry, Romana

Były burmistrz podał do sądu posła. Wszystko przez teczki SB

2012-08-20 09:25:40

Autor: Paweł Kicowski

Jeszcze w tym tygodniu były burmistrz Ostródy ma złożyć wniosek o ukaranie posła Zbigniewa Babalskiego przez Komisję Etyki Poselskiej. To efekt informacji, którą posłużył się poseł, jakoby Olgierd Dąbrowski był tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa PRL.

W ostródzkim sądzie jest już prywatny akt oskarżenia, w którym Olgierd Dąbrowski domaga się ukarania posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Babalskiego. Chodzi o czerwcową wypowiedź polityka w lokalnym radiu. Babalski mówił tam, że Dąbrowski „sam, dobrowolnie zgłosił się do współpracy” z organami bezpieczeństwa.

Olgierd Dąbrowski został odwołany z funkcji burmistrza na początku czerwca. Stało się tak w wyniku przeprowadzonego w Ostródzie referendum. Kilka dni później poseł Zbigniew Babalski oskarżył go o współpracę z tajnymi służbami.

— To nie ja to wymyśliłem — mówi dzisiaj Zbigniew Babalski. — Informację zaczerpnąłem z Biuletynu Informacji Publicznej IPN. Jeżeli to jest fałszywka, to niech ten pan skarży IPN.
Na stronie, na którą powołuje się poseł, IPN publikuje informacje zawarte w dokumentach wytworzonych przez organy bezpieczeństwa PRL. Wynika z nich, że bezpieka zarejestrowała Dąbrowskiego jako kandydata na tajnego współpracownika w 1986 roku. Dwa lata później miał być pozyskany jako TW Tomasz. IPN zastrzega, że w materiałach nie ma informacji operacyjnych, a tylko informacje dotyczące danych osobowych i miejsca zamieszkania Dąbrowskiego. Na tej samej stronie IPN podkreśla, że we wrześniu 2011 roku prokurator wydał zarządzenie, z którego wynika, że nie stwierdził wątpliwości co do prawdziwości oświadczenia lustracyjnego Olgierda Dąbrowskiego. A takie oświadczenie były burmistrz złożył dwa lata wcześniej, zapewniając, że nie współpracował z tajnymi służbami.

— Oskarżenia posła to potwarz, która miała na celu poniżenie mnie w opinii publicznej i zakwestionowanie mojego moralnego prawa do sprawowania funkcji publicznych — dodaje Olgierd Dąbrowski.

Olgierd Dąbrowski ponownie będzie kandydował na stanowisko burmistrza Ostródy. W ubiegłym tygodniu złożył w sądzie akt oskarżenia, a w tym tygodniu ma skierować wniosek o ukaranie Zbigniewa Babalskiego przez Komisję Etyki Poselskiej.

Małgorzata Kundzicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Zbigniew Babalski

Ocena: 75% (28 głosów)

Komentarze 55 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. Chory Nosewicz #787783 | 83.24.*.* 22 sie 2012 23:24

  Nie jestem pewien,czy Nosewicz wogóle wie jak się nazywa?Facet bardziej potrzebuje opieki sanatoryjnej niż fotela burmistrza.Żałosne jest wykorzystywanie nazwiska chorego faceta do walki politycznej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Chory Nosewicz #787782 | 83.24.*.* 22 sie 2012 23:24

  Nie jestem pewien,czy Nosewicz wogóle wie jak się nazywa?Facet bardziej potrzebuje opieki sanatoryjnej niż fotela burmistrza.Żałosne jest wykorzystywanie nazwiska chorego faceta do walki politycznej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zoska #786772 | 87.96.*.* 22 sie 2012 10:23

  milo bedzie popatrzec jak ten byly cyniczny ,obludny burmistrz dostanie jeszcze raz sromotne lansko od ostrodzian

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. poli #786457 | 164.126.*.* 21 sie 2012 22:51

  nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki panie były burmistrzu ,co tak sie pan pcha na te stołek ? czyż by pan coś komuś obiecał ? i referendum przeszkodziło w realizacji planu?bo tak na logikę to nie rozumiem tego

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. slawek #786448 | 46.134.*.* 21 sie 2012 22:47

  Panie Dabrowski Pan nie nadaje sie na tak dostojny urzad. w Pana glowie to zawisc cwaniactwo obluda ten pozew o wszystkim mowi a co do Pana powiazan z SB to cos w tym jest. moja rodzina nie odda na Pana glosu .

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (55)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages